poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Finał XXIII Konkursu „Młodzież recytuje poezję / Jugend trägt Gedichte vor”

W ubiegłą środę dwójka naszych uczniów: Martina Kinder i Krystian Kansik reprezentowali nasze gimnazjum w trakcie Wojewódzkiego Finału 23. Konkursu recytatorskiego "Młodzież recytuje poezję / Jugend trägt Gedichte vor ".

To konkurs w języku niemieckim, organizowany od roku 1994 przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Celem konkursu jest przybliżenie młodzieży poezji niemieckiej. Po tylu latach widać efekty tych starań, ponieważ w tym roku udział w etapie szkolnym wzięło - bagatela 3000 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Kolejnym etapem był gminny, do którego z 39 gmin zakwalifikowało się 806 uczniów. Potem na etapie regionalnym pozostało już tylko, albo aż 364 uczestników, a spośród nich wyłoniono grupę 81 finalistów. W tej grupie znaleźli się Martina i Krystian, z czego jesteśmy bardzo dumni. Tym bardziej, że w zaszczytnym gronie laureatów finału znalazł się Krystian, który zajął trzecie miejsce.

Gratulujemy i obydwojgu życzymy dalszych sukcesów :)

Elżbieta Wydra


 

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO OPOLA

6 czerwca uczniowie klasy pierwszej udali się szynobusem do Opola. Program wycieczki uwzględniał lekcję w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu, którą przeprowadziła pani Katarzyna Pawluk – kierownik działu informacji. Po zwiedzeniu trzypiętrowej, nowocześnie wyposażonej książnicy, uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę o bibliotece rozwiązując testy on-line. Następnie w opolskim ZOO wszyscy poznawali różnorodność świata zwierząt i ich wymagania życiowe. Pod czujnym okiem nauczyciela biologii uczniowie odpowiadali na pytania i uzupełniali informacje w kartach pracy.

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas 
Alina Jurkowska – wychowawca klasy
Irena Styrczewska – nauczyciel biologii
Zofia Kucharska – nauczyciel bibliotekarz


 

WSZYSCY TRZYMAMY FORMĘ

Dnia 2 czerwca 2017r. wszyscy uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział  w Quizie wiedzy o zdrowym stylu życia w ramach programu „Trzymaj Formę”.

Po zaciekłej rywalizacji, przyszedł czas na kolejną niespodziankę zorganizowaną z  okazji Dnia Dziecka - uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do kina „Bajka” na najnowszą część „Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara”.

 

Małgorzata Wujcik.


 

POBIJAMY REKORD CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE

W Dniu Dziecka o godzinie 10:00 każdy uczeń zaczytał się w książce…

Uczestniczyliśmy w  ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. Organizatorem tegorocznej edycji masowego czytania była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Patronów medialnych uczniowie poznali z zakładki do książki przygotowanej w bibliotece szkolnej.

Czy pobiliśmy ubiegłoroczny rekord czytania w jednym momencie? Wówczas liczba czytających wynosiła 432 608 osób. Wyniki dzisiejszej akcji poznamy we wrześniu.


 

Bądź dzieckiem...

 

„Bomba witaminowa” na lekcji chemii w PG nr 3 w Kluczborku

W miesiącu maju 2017 r. przeprowadziliśmy, w ramach projektu „Trzymaj formę”, cykl lekcji nt prawidłowego odżywiania. Główne cele zajęć to: poznanie podstawowych składników chemicznych żywności, ich źródła i rola w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, zasady prawidłowego żywienia. Na zakończenie projektu uczniowie ułożyli przykładowy jadłospis dla nastolatka na jeden dzień, zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty na temat zdrowego stylu życia oraz wykonali potrawy wg własnych przepisów. Zaproponowali między innymi: sałatkę owocową, koktajle i szaszłyki owocowe, surówki bogate w błonnik i witaminy. Pomysły były bardzo ciekawe, a przygotowane potrawy smaczne, zdrowe i estetycznie podane.

Henryka Zapotoczna