Wednesday, 19 February 2020
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sukcesy uczniów PG3 w Kluczborku

There are no translations available.

Kolejna zdolna uczennica naszej szkoły - Martina Kinder otrzymała w dniu dzisiejszym z rąk Kuratora Oświaty w Opolu - pana Michała Sieka gratulacje i statuetkę, jako laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego!

Martina, chociaż dopiero jest w drugiej klasie, już ma jeden egzamin gimnazjalny zdany i to na maksymalną ilość punktów!

„Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe”

Tymi słowami autorstwa Arthura C. Clarke gratulujemy Martinie i życzymy dalszych sukcesów i kolejnych granic do przekraczania!


 

Finał XXIII Konkursu „Młodzież recytuje poezję / Jugend trägt Gedichte vor”

There are no translations available.

W ubiegłą środę dwójka naszych uczniów: Martina Kinder i Krystian Kansik reprezentowali nasze gimnazjum w trakcie Wojewódzkiego Finału 23. Konkursu recytatorskiego "Młodzież recytuje poezję / Jugend trägt Gedichte vor ".

To konkurs w języku niemieckim, organizowany od roku 1994 przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Celem konkursu jest przybliżenie młodzieży poezji niemieckiej. Po tylu latach widać efekty tych starań, ponieważ w tym roku udział w etapie szkolnym wzięło - bagatela 3000 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Kolejnym etapem był gminny, do którego z 39 gmin zakwalifikowało się 806 uczniów. Potem na etapie regionalnym pozostało już tylko, albo aż 364 uczestników, a spośród nich wyłoniono grupę 81 finalistów. W tej grupie znaleźli się Martina i Krystian, z czego jesteśmy bardzo dumni. Tym bardziej, że w zaszczytnym gronie laureatów finału znalazł się Krystian, który zajął trzecie miejsce.

Gratulujemy i obydwojgu życzymy dalszych sukcesów :)

Elżbieta Wydra


 

WYCIECZKA EDUKACYJNA DO OPOLA

There are no translations available.

6 czerwca uczniowie klasy pierwszej udali się szynobusem do Opola. Program wycieczki uwzględniał lekcję w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu, którą przeprowadziła pani Katarzyna Pawluk – kierownik działu informacji. Po zwiedzeniu trzypiętrowej, nowocześnie wyposażonej książnicy, uczniowie zweryfikowali swoją wiedzę o bibliotece rozwiązując testy on-line. Następnie w opolskim ZOO wszyscy poznawali różnorodność świata zwierząt i ich wymagania życiowe. Pod czujnym okiem nauczyciela biologii uczniowie odpowiadali na pytania i uzupełniali informacje w kartach pracy.

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas 
Alina Jurkowska – wychowawca klasy
Irena Styrczewska – nauczyciel biologii
Zofia Kucharska – nauczyciel bibliotekarz


 

WSZYSCY TRZYMAMY FORMĘ

There are no translations available.

Dnia 2 czerwca 2017r. wszyscy uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział  w Quizie wiedzy o zdrowym stylu życia w ramach programu „Trzymaj Formę”.

Po zaciekłej rywalizacji, przyszedł czas na kolejną niespodziankę zorganizowaną z  okazji Dnia Dziecka - uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do kina „Bajka” na najnowszą część „Piratów z Karaibów: Zemsta Salazara”.

 

Małgorzata Wujcik.


 

POBIJAMY REKORD CZYTANIA W JEDNYM MOMENCIE

There are no translations available.

W Dniu Dziecka o godzinie 10:00 każdy uczeń zaczytał się w książce…

Uczestniczyliśmy w  ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”. Organizatorem tegorocznej edycji masowego czytania była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Patronów medialnych uczniowie poznali z zakładki do książki przygotowanej w bibliotece szkolnej.

Czy pobiliśmy ubiegłoroczny rekord czytania w jednym momencie? Wówczas liczba czytających wynosiła 432 608 osób. Wyniki dzisiejszej akcji poznamy we wrześniu.


 

Bądź dzieckiem...

There are no translations available.