Wednesday, 19 February 2020
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Dyplom dla Anny Haik

There are no translations available.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Priorytet 3

There are no translations available.

8 sierpnia 2016r. Publiczne Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II rozpoczęło realizację Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, którego głównym celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych (więcej na: http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finanse/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa.php ).

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”  odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów klas I-II-III. 13 września o godz. 1700 prelekcję pod tytułem „Wpływ czytania na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży” przeprowadziła Joanna Baran - pracownik Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia Edukacji i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Kluczborku.

W ramach współpracy z Regionalnym Zespołem Placówek Wsparcia Edukacji i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką Fila Kluczbork oraz Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Kluczborku uczniowie klas II-III uczestniczyli w Narodowym Czytaniu „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Wybrane fragmenty powieści czytali: Jarosław Kielar - Burmistrz Kluczborka,  Rozalia Słoniowska - naczelnik wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kluczborku, Roman Kamiński - dyrektor Administracji Oświaty oraz Maria Stańska i Janina Leligdowicz przedstawicielki  Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


 

 

OTRZĘSINY 2016

There are no translations available.

23 września 2016r. podczas obchodów Dnia Profilaktyki w naszym gimnazjum uczniowie klasy I-szej pod opieką nauczycieli: p. A. Jurkowskiej, p. A.Watzlawik i p. E. Wydra uczestniczyli w otrzęsinach przygotowanych przez p. Magdalenę Pilak, p. Małgorzatę Wujcik, starszych kolegów i koleżanki z klasy II a i II b. Na wstępie wszyscy zgromadzeni przywitali młodszych uczniów wchodzących na salę gimnastyczną kocią piosenką, natomiast pani Dyrektor oficjalnie rozpoczęła imprezę przez przekrojenie symbolicznego jabłka, ponieważ motywem przewodnim tegorocznych otrzęsin była jabłoń z hasłem: „Otrząśnij się”. Następną atrakcją przygotowaną dla naszych ,,pierwszaków” był test na gimnazjalistęw postaci różnorodnych zadań i aktywności do wykonania. Pierwszym zadaniem uczniów klasy I-szej był wybór 4-osobowych zespołów zadaniowych:

1. zespół „złotych rączek” (zadaniem tego zespołu było wykonanie z brystolu, bibuły, gazet lub innych materiałów mundurka gimnazjalisty),

2. zespół intelektualistów (uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o gimnazjum),

3. zespół sportowców  (zmagał się w rozgrywkach sportowych” W zdrowym ciele, zdrowy duch”),

4. zespół dziennikarzy (uczniowie przeprowadzili wywiad ze swoją wychowawczynią
p. Aliną Jurkowską i sporządzili przepis na „GIMBURGERA”, czyli gimnazjalną kanapkę, którą na czas przygotowywała  ich wychowawczyni).

Finałową konkurencją kończącą zwycięsko przygotowany test na gimnazjalistę było zjedzenie plastra przepysznej i zdrowej cytryny przez wychowawczynię i wszystkich uczniów oraz za pozowanie z uśmiechem na twarzy do zdjęcia.

Na koniec został ogłoszony werdykt zakończony formułą:

„Wszyscy zasłużyliście na miano gimnazjalistów. W imieniu uczniów klasy II i III - Witamy
w progach Waszej już szkoły!”

Opracowanie:

Małgorzata Wujcik

Magdalena Pilak


 

Mistrzowie Kodowania

There are no translations available.

22 czerwca grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w warsztatach programowania w ramach projektu Mistrzowie Kodowania.

W części teoretycznej, wspólnie z gospodarzami obejrzeliśmy prezentację na temat zasad pracy w Scratch, które omówiła Pani Małgorzata Szlencek. Następnie Marcin – uczeń klasy III PG w Lasowicach przedstawił własną prezentację dotyczącą APPINVENTOR2 i pokazał efekty pracy z zajęć pozalekcyjnych w postaci krótkich filmików będących częścią prezentacji Prezi.

Po tak interesującym wstępie, nasi uczniowie przystąpili do zadań praktycznych. Warsztaty prowadziła Pani Agnieszka Giemza. Zaangażowanie i doskonałą współpracę obu stron ilustrują najdokładniej fotografie. Wszyscy doskonale się bawili i nabierali chęci do czynnego udziału w ogólnopolskim projekcie Mistrzowie Kodowania. Czerpiąc wzory z obecnych „Mistrzów” w Lasowicach Wielkich – my też podążymy ich śladem i zacieśnimy współpracę miedzy naszymi szkołami już niedługo, bo po wakacjach.

Dodatkową atrakcją tej wizyty w lasowickim gimnazjum było zwiedzanie Izby Śląskiej, po której oprowadziła nas opiekunka - pani  Beata Stróżyk.

Dim lights Download Embed Embed this video on your site

 

SPOTKANIE EDUKACYJNE DLA UCZNIÓW Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI (13.06.16)

There are no translations available.

Dnia 13 czerwca odbyło się ostatnie w roku szkolnym 2015/2016 spotkanie dla uczniów z przedstawicielem Policji - asystentem Policji ds. nieletnich. P. Tatianą Głuszko. W trakcie spotkania policjantka poruszyła kwestie bezpieczeństwa młodzieży podczas wakacji, wplatając w nie również elementy  przestrzegania prawa. Przekazała zebranym wiele istotnych informacji nt. niebezpieczeństw i niejednokrotnie tragicznych skutków związanych z jazdą samochodem z osobą, która spożywała alkohol, nt. tragicznych rezultatów niestosowania się do zasad bezpieczeństwa podczas pobytu nad wodą, niebezpiecznych dla zdrowia a nawet życia skutków stosowania substancji psychoaktywnych. P. Tatiana zapoznała także młodzież z ideą ogólnopolskiej akcji edukacyjnej zainicjowanej przez Biuro Informacji Kredytowej oraz Komendę Główną Policji ,,Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie” przedstawiając jej zasady postępowania chroniącego przed kradzieżą tożsamości (danych osobowych).

Mamy nadzieję, że nasi nastolatkowie mając w pamięci te cenne informacje spędzą nadchodzące wakacje w sposób dla nich atrakcyjny, ale jednocześnie niepozbawiony działań zgodnych z zasadami bezpieczeństwa.

opracowanie:

psycholog szkolny – koordynator programu ,,Bezpieczna Szkoła”

mgr Hanna Kosińska


 

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

There are no translations available.

 

Również w naszym gimnazjum stworzyliśmy tego dnia atmosferę sprzyjającą czytaniu. Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, ustanawiając wspólnie rekord czytania w jednym momencie.

Celem nadrzędnym naszej szkolnego wydarzenia było promowanie mody czytania wśród gimnazjalistów i oderwanie się na ten moment od telefonu komórkowego, Internetu, gry komputerowej, czy Facebooka.

Wszyscy uczniowie obdarowani zostali okazjonalną zakładką, która pozwoli im powrócić do czytanego fragmentu swojej ulubionej książki, ale już po lekcjach.


Dim lights Download Embed Embed this video on your site