poniedziałek, 23 kwietnia 2018
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wycieczka w góry

Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności." 
Jan Paweł II

Gimnazjaliści „Trójki” co roku wyjeżdżają na ciekawe i pełne przygód wycieczki, na których poznają piękno naszego kraju. W tym roku szkolnym nie mogło być inaczej. W dniu 16 maja 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami p. Grażyną Młynarczyk
i p. Barbarą Gułowską-Dybek oraz pilotem p. Wiesławem Młynarczyk wyruszyli na trzydniową wycieczkę w góry. Bogaty program obejmował zwiedzanie świata bacówek i folwarku pogranicza. Zaraz po przyjeździe wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Czantorię (995m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku w schronisku PTTK zeszliśmy przez Soszów Szlakiem Beskidzkim do Jawornika. Zmęczeni dotarliśmy do Zwardonia, gdzie w pensjonacie „U Wilczka” gościny udzielił nam przemiły pan gospodarz. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę z przewodnikiem, z którym gawędziliśmy o Beskidach. Piękne widoki mogliśmy podziwiać ze szczytu Duży Rachowiec. Następnie przejeżdżając przez TROJWIES BESKIDZKĄ-Istebna, Koniaków i Jaworzynka, odwiedziliśmy Muzeum Regionalne „Na Grapie. Zobaczyliśmy również bardzo ciekawe miejsce, jakim jest trójstyk granic: Polski, Czech i Słowacji. Wieczorem, przy zachodzie słońca, zjedliśmy kiełbaski upieczone na ognisku. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Centrum Pasterskie w Koniakowie, gdzie mieliśmy okazję skosztować różnego rodzaju serów górskich. Dla chwili rozrywki weszliśmy do Parku Wodnego OLZA. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki była Wisła, w której widzieliśmy Skocznie Narciarską im. Adama Małysza. Niestety, czas przyjemności i relaksu minął bardzo szybko i niepostrzeżenie, więc musieliśmy wracać.. . Ale wróciliśmy z pięknymi wspomnieniami, które długo będziemy pamiętać.

Uczestnicy wycieczki


 

NESTLE - zewnętrzna siłownia

Szanowni Państwo

nasza szkoła przystąpiła do akcji NESTLE - zewnętrzna siłownia.

Wygrywa pomysł, który zbierze najwięcej głosów.

Wchodzimy na stronę:

https://www.nestleporusza.pl/glosowanie?k=iQZSK5ue_EVtshEYUm9uJ2noNTH2c9Ty

Zakładamy konto i codziennie oddajemy głos na naszą szkołę.

Bardzo prosimy Państwa o wsparcie naszej inicjatywy.

Pozdrawiam M. Szymczyk

 

Kontynuacja projektu historyczno-edukacyjnego

 

W tej oto kopercie, z wyraźnie widoczną pieczęcią PROGRAM HISTORYCZNO-EDUKACYJNY pt. „Pamięć i Cześć Bohaterom Błękitnej Armii Gen. Józefa Hallera” przyleciały zza oceanu kolejne numery Miesięcznika Polonii w Ontario „KALEJDOSKOP”. W numerze grudniowym opublikowane zostały materiały przygotowane w naszej bibliotece szkolnej. Koordynatorką kanadyjsko-polskiego programu jest pani Ewa Elżbieta Deoniziak, która redaguje „Poezję z mojej szuflady”.

Czytaj dalej…

Przypominamy, że już wcześniej pisałyśmy na stronie internetowej PG3 o współpracy naszej biblioteki szkolnej z panią Ewą Elżbietą Deoniziak i panem Stanisławem Skrzeszewskim z Kanady oraz z panem Zbigniewem Piaseckim ze Szczecina.

Czytaj na:

http://www.pg3.kluczbork.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=897%3Azapisani-na-kartach-historii&catid=9%3Aartykulyzmienne&lang=pl

Dziękujemy Państwu za współpracę i pozdrawiamy czytelników „KALEJDOSKOPU”.

Wszystkich zainteresowanych lekturą naszych polonijnych darów zapraszamy do czytelni w godzinach pracy biblioteki.

Zofia Kucharska, Anna Watzlawik

 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W II OTWARTYM KONKURSIE PIOSENKI „ZAŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI”

Gratulacje dla naszej uczennicy Karoliny Stanossek za zajęcie I miejsca w kategorii gimnazja w II Otwartym Konkursie Piosenki „Zaśpiewaj Razem z Nami”, który odbył się dnia 22 kwietnia 2017 r. w Domaradzkiej Kuźni, gm. Pokój.


Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

 

Małgorzata Wujcik


 

Majówka na rowerze

 

Apel dla uczniów nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu

Dnia 22.03.2017 r. jako jedna z wielu form działań realizowanych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2017 odbył się apel dla uczniów wszystkich klas prowadzony przez psychologa szkolnego dotyczący zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Prowadzący poszerzył wiedzę uczniów lub przekazał im nowe informacje odnośnie różnych zasad poruszania się po Internecie zwiększających ich bezpieczeństwo, jak m.in. niepodawanie swoich prawdziwych danych osobowych, niewysyłanie swoich zdjęć nieznajomym, nieufanie anonimowym współrozmówcom, tajność haseł, itp.

Mamy nadzieję, że dzięki ,,odświeżeniu” wiedzy naszych uczniów oraz poszerzeniu jej o informacje nowe będą oni bardziej świadomi odnośnie grożących im niebezpieczeństw, a co z tego wynika będą stosować się do zasad bezpieczeństwa podczas surfowania po sieci oraz w kontaktach pozasieciowych.

psycholog szk., koordynator programu Bezpieczna Szkoła

mgr Hanna Kosińska