Wednesday, 27 January 2021
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Joomla!

„Bomba witaminowa” na lekcji chemii w PG nr 3 w Kluczborku

There are no translations available.

W miesiącu maju 2017 r. przeprowadziliśmy, w ramach projektu „Trzymaj formę”, cykl lekcji nt prawidłowego odżywiania. Główne cele zajęć to: poznanie podstawowych składników chemicznych żywności, ich źródła i rola w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu, zasady prawidłowego żywienia. Na zakończenie projektu uczniowie ułożyli przykładowy jadłospis dla nastolatka na jeden dzień, zaprezentowali wykonane przez siebie plakaty na temat zdrowego stylu życia oraz wykonali potrawy wg własnych przepisów. Zaproponowali między innymi: sałatkę owocową, koktajle i szaszłyki owocowe, surówki bogate w błonnik i witaminy. Pomysły były bardzo ciekawe, a przygotowane potrawy smaczne, zdrowe i estetycznie podane.

Henryka Zapotoczna


 

 

 

 

Wycieczka w góry

There are no translations available.

Góry dają człowiekowi, poprzez zdobywanie wzniesień nieograniczony kontakt z przyrodą – poczucie wewnętrznego wyzwolenia, oczyszczenia, niezależności." 
Jan Paweł II

Gimnazjaliści „Trójki” co roku wyjeżdżają na ciekawe i pełne przygód wycieczki, na których poznają piękno naszego kraju. W tym roku szkolnym nie mogło być inaczej. W dniu 16 maja 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami p. Grażyną Młynarczyk
i p. Barbarą Gułowską-Dybek oraz pilotem p. Wiesławem Młynarczyk wyruszyli na trzydniową wycieczkę w góry. Bogaty program obejmował zwiedzanie świata bacówek i folwarku pogranicza. Zaraz po przyjeździe wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Czantorię (995m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku w schronisku PTTK zeszliśmy przez Soszów Szlakiem Beskidzkim do Jawornika. Zmęczeni dotarliśmy do Zwardonia, gdzie w pensjonacie „U Wilczka” gościny udzielił nam przemiły pan gospodarz. Drugiego dnia zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę z przewodnikiem, z którym gawędziliśmy o Beskidach. Piękne widoki mogliśmy podziwiać ze szczytu Duży Rachowiec. Następnie przejeżdżając przez TROJWIES BESKIDZKĄ-Istebna, Koniaków i Jaworzynka, odwiedziliśmy Muzeum Regionalne „Na Grapie. Zobaczyliśmy również bardzo ciekawe miejsce, jakim jest trójstyk granic: Polski, Czech i Słowacji. Wieczorem, przy zachodzie słońca, zjedliśmy kiełbaski upieczone na ognisku. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Centrum Pasterskie w Koniakowie, gdzie mieliśmy okazję skosztować różnego rodzaju serów górskich. Dla chwili rozrywki weszliśmy do Parku Wodnego OLZA. Ostatnim przystankiem naszej wycieczki była Wisła, w której widzieliśmy Skocznie Narciarską im. Adama Małysza. Niestety, czas przyjemności i relaksu minął bardzo szybko i niepostrzeżenie, więc musieliśmy wracać.. . Ale wróciliśmy z pięknymi wspomnieniami, które długo będziemy pamiętać.

Uczestnicy wycieczki


 

NESTLE - zewnętrzna siłownia

There are no translations available.

Szanowni Państwo

nasza szkoła przystąpiła do akcji NESTLE - zewnętrzna siłownia.

Wygrywa pomysł, który zbierze najwięcej głosów.

Wchodzimy na stronę:

https://www.nestleporusza.pl/glosowanie?k=iQZSK5ue_EVtshEYUm9uJ2noNTH2c9Ty

Zakładamy konto i codziennie oddajemy głos na naszą szkołę.

Bardzo prosimy Państwa o wsparcie naszej inicjatywy.

Pozdrawiam M. Szymczyk

 

Kontynuacja projektu historyczno-edukacyjnego

There are no translations available.

 

W tej oto kopercie, z wyraźnie widoczną pieczęcią PROGRAM HISTORYCZNO-EDUKACYJNY pt. „Pamięć i Cześć Bohaterom Błękitnej Armii Gen. Józefa Hallera” przyleciały zza oceanu kolejne numery Miesięcznika Polonii w Ontario „KALEJDOSKOP”. W numerze grudniowym opublikowane zostały materiały przygotowane w naszej bibliotece szkolnej. Koordynatorką kanadyjsko-polskiego programu jest pani Ewa Elżbieta Deoniziak, która redaguje „Poezję z mojej szuflady”.

Czytaj dalej…

Przypominamy, że już wcześniej pisałyśmy na stronie internetowej PG3 o współpracy naszej biblioteki szkolnej z panią Ewą Elżbietą Deoniziak i panem Stanisławem Skrzeszewskim z Kanady oraz z panem Zbigniewem Piaseckim ze Szczecina.

Czytaj na:

http://www.pg3.kluczbork.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=897%3Azapisani-na-kartach-historii&catid=9%3Aartykulyzmienne&lang=pl

Dziękujemy Państwu za współpracę i pozdrawiamy czytelników „KALEJDOSKOPU”.

Wszystkich zainteresowanych lekturą naszych polonijnych darów zapraszamy do czytelni w godzinach pracy biblioteki.

Zofia Kucharska, Anna Watzlawik

 

SUKCES NASZEJ UCZENNICY W II OTWARTYM KONKURSIE PIOSENKI „ZAŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI”

There are no translations available.

Gratulacje dla naszej uczennicy Karoliny Stanossek za zajęcie I miejsca w kategorii gimnazja w II Otwartym Konkursie Piosenki „Zaśpiewaj Razem z Nami”, który odbył się dnia 22 kwietnia 2017 r. w Domaradzkiej Kuźni, gm. Pokój.


Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy!!!

 

Małgorzata Wujcik


 

Majówka na rowerze

There are no translations available.